Ogród sposobem na biznes

by Mateusz
Ogród sposobem na biznes

Tereny wiejskie do niedawna kojarzyły się z pracą na roli i ewentualną rekreacją. Obecnie świadomość społeczna jest zupełnie inna – dla wielu osób posiadanie działki rekreacyjnej to atrakcyjny sposób na biznes. Przyjęcie weselne, komunia, uroczystość rodzinna, event firmowy i wiele innych imprez można organizować w ogrodzie, zapewniając gościom optymalną dawkę wrażeń i atrakcji, a także kontakt z naturą.

Przygotowanie terenu

Garden party to impreza plenerowa, która w ostatnim czasie cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wbrew pozorom, nie jest to tylko towarzyski grill, lecz uroczystości rodzinne lub firmowe, w których uczestniczy co najmniej kilkadziesiąt osób. Oczywiście można także zorganizować imprezę dla znacznie mniejszej ilości gości, zgodnie z oczekiwaniami potencjalnego klienta.

Pierwszym krokiem, który pozwoli organizować imprezy integracyjne i okolicznościowe uroczystości w ogrodzie, jest odpowiednie zagospodarowanie terenu. Pierwsze skrzypce odgrywa tu oczywiście ogród, trzeba jednak uwzględnić różne potrzeby gości, a także ewentualne zmiany pogodowe. Niezbędne jest także przygotowanie zaplecza kuchennego – nawet jeśli organizatorzy zamierzają korzystać z usług firm cateringowych. 

Ogród – serce imprezy

W obrębie nieruchomości przeznaczonej na organizację imprez plenerowych nie może zabraknąć budynku użytkowego, w którym znajdą się pomieszczenia kuchenne, zaplecze techniczne, a także eleganckie pomieszczenia dla gości, wykorzystywane w przypadku niepogody lub indywidualnych potrzeb. Najważniejszą funkcję pełni jednak ogród, dlatego też należy go odpowiednio urządzić i zagospodarować. Mowa to zarówno o równo przyciętych trawnikach oraz krzewach, jak i wyznaczeniu konkretnych stref. Najważniejszą z nich jest część zabawowo-konsumpcyjna, w której można ustawić stoły i krzesła, a także zorganizować miejsce do zabawy. Najlepszym rozwiązaniem są tutaj modułowe zestawy mebli ogrodowych, odznaczające się przede wszystkim łatwym montażem i demontażem.

Równie ważne jest odpowiednie oświetlenie terenu oraz dodatkowe elementy dekoracyjne, umieszczane zgodnie z charakterem imprezy. Dobrym pomysłem są także mobilne zadaszenia, które zapewnią ochronę przed słońcem i wiatrem. Podczas imprezy w plenerze sprawdzą się także miękkie poduchy oraz ciepłe, polarowe koce – niezastąpione podczas uroczystości trwających do godzin wieczorno-nocnych.

Dodatki, które uatrakcyjnią imprezę w ogrodzie

Osoby, które zamierzają organizować uroczystości i imprezy w ogrodzie, w szczególny powinny zadbać o komfort gości. Ważnym aspektem na tej płaszczyźnie jest nagłe pogorszenie pogody czy chłodne wieczory, które skutecznie można zniwelować za pomocą mobilnych ogrzewaczy powietrza. Zaletą tych urządzeń jest to, że podnoszą odczuwalną temperaturę, nie nagrzewając jednocześnie znajdujących się w ich otoczeniu przedmiotów. Na rynku dostępne są ogrzewacze podwieszane i podłogowe, zasilane energią elektryczną lub gazem. Alternatywą może być kominek tarasowy – przenośny lub murowany. Trzeba jednak pamiętać, że rozwiązanie to sprawdza się jednak w przypadku mniejszej grupy uczestników.

Wyjątkowy klimat podkreśla także nastrojowe oświetlenie ogrodu. W tym przypadku organizatorzy mają nieograniczoną wręcz swobodę wyboru – począwszy od nastrojowych świec, poprzez girlandy z lampek, a na mobilnych lampach ogrodowych i podświetlanych donicach skończywszy.

You may also like

1 comment

Sandra 2 marca 2021 - 18:17

Fajnie urządzony ogród to podstawa do mile spędzonego czasu. Niedługo kończymy swoją budowę domu i będziemy pewnie chcieli skorzystać z pomocy architekta ogrodowego – może macie kogoś do polecenia?

Reply

Leave a Comment