Elegancka sypialnia na każdą kieszeń

by Mateusz
Elegancka sypialnia na każdą kieszeń

Sypialnia powinna być przytulna i przyjazna, dlatego też jej aranżacja musi być przemyślana i dokładnie zaplanowana. Urządzenie efektownej i wygodnej sypialni, wbrew pozorom, nie musi wiązać się z dużym nakładem finansowym. Co zrobić, by stworzyć sypialnię marzeń nie wydając kokosów?

Łóżko to podstawa w twojej sypialni

Łóżko to najważniejszy mebel w każdej sypialni, nic więc dziwnego, że najczęściej jest umieszczane w centralnej części pokoju. Na rynku znaleźć można bogaty wachlarz różnych modeli, począwszy od klasycznych łóżek z drewna, a na metalowych skończywszy. Łóżka z metalowym stelażem, dopełnione wyszukanymi zdobieniami prezentują się okazale i bogato, trzeba jednak liczyć się z tym, że ich cena do niskich nie należy. Co więcej, decydując się zakup wspomnianego rozwiązania konieczne jest dopełnienie sypialni stylowymi meblami z naturalnego drewna, a to generuje kolejne wydatki. Sypialnia z całą pewnością będzie prezentować się okazale i wyjątkowo, nie niej jednak równie przytulne pomieszczenie można zaaranżować stosując tradycyjne, drewniane łoże lub łóżko.

Drewno to materiał znany i stosowany od dawna, a jego popularność nie maleje mimo zmieniających się trendów w architekturze wnętrz. Zaletą drewna jest także trwałość, wytrzymałość oraz ciepły, naturalny odcień. Materac najlepiej kupować oddzielnie, uwzględniając indywidualne potrzeby zdrowotne oraz oczekiwania estetyczne.

Kolorowa narzuta i ozdobne poduchy w sypialni

Ozdobą metalowych łóżek są zazwyczaj tapicerowane wezgłowia. Wiadomo jednak, że cena tego typu gadżetów do niskich nie należy, istnieje jednak alternatywa w postaci kolorowej narzuty i ozdobnych poduszek, które idealnie sprawdzą się w przypadku łóżek wykonanych z naturalnego drewna. Klimat sypialni w dużej mierze wynika z umieszczonych w jej obrębie dodatków, których celem jest przede wszystkim estetyczne uatrakcyjnienie pomieszczenia. Najlepszym rozwiązaniem są poduszki i narzuta wykonane z miękkich tkanin w żywych, aczkolwiek nie agresywnych odcieniach – dzięki temu sypialnia będzie ciepła i przytulna.

Dopełnieniem całości będą efektowne zasłony lub rolety w podobnej tonacji kolorystycznej oraz miękki, tapicerowany fotel. Doskonałym pomysłem jest także miękki dywan lub umieszczone przy łóżku puszyste chodniki. Pastelowe ściany można ozdobić obrazami lub umieszczonymi w antyramach rodzinnymi zdjęciami.

Komoda, nocne szafki, stolik do sypialni

Urządzając sypialnię nie można pominąć mebli, które umożliwią przechowywanie rzeczy osobiste oraz bieliznę pościelową. Zależnie od możliwości technicznych, czyli metrażu sypialni, może to być szafa wnękowa lub komplet wbudowanych szaf oraz funkcjonalna komoda, na której można ustawić przywożone z wakacji pamiątki, ozdobne świece czy wazon ze świeżymi kwiatami. Ważnym elementem są również małe szafki nocne z klasycznymi lampkami oraz niewielki stolik. Meble w sypialni powinny współgrać z kolorem łóżka, optymalną alternatywą są jednak rozwiązania w jasnych kolorach, które optycznie powiększą przestrzeń użytkową w sypialni.

Chcąc zminimalizować koszty związane z urządzaniem sypialni, tworząc jednocześnie oryginalną i niebanalną aranżację, warto wybierać proste, klasyczne formy, których cechą jest przede wszystkim ponadczasowość. Rozwiązania te są znacznie tańsze niż ich nowoczesne, designerskie odpowiedniki. Starannie należy również kolory i dodatki, które tworzą wyjątkowy i niepowtarzalny klimat, podkreślając jednocześnie charakter sypialni.

You may also like

Leave a Comment