3 zalety mebli na wymiar

by Mateusz
3 zalety mebli na wymiar

Zastanawiacie się nad wyborem mebli i nie wiecie, czy warto inwestować w takie przygotowywane na wymiar? Oto trzy zalety tego rozwiązania, które pomogą Wam w podjęciu decyzji.

Pierwszą i podstawową zaletą mebli wykonywanych na wymiar jest możliwość maksymalnego wykorzystania przestrzeni, którą dysponujemy w danym pomieszczeniu. Nieważne, czy mowa tutaj o kuchni, gdzie ustawiamy szafki i sprzęt AGD, salonie z odpowiednio wielką kanapą dla wszystkich gości, czy sypialni, w której chcielibyśmy mieć wielkie łóżko oraz szafę od podłogi do sufitu. Wszędzie tam sprawdzą się meble na wymiar.

Dlaczego? Ponieważ przy ich projektowaniu możemy zapomnieć o typowych wymiarach szafek, kanap czy szaf. Dobierzemy je odpowiednio pod nasze potrzeby, oczekiwania i możliwości. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w przypadku domów oraz mieszkań z nietypowym układem pomieszczeń lub w pokojach o niestandardowym kształcie. Tam często meble wykonywane na wymiar są jedyną możliwością, aby sensownie zagospodarować przestrzeń.

Jeśli mowa o drugiej zalecie mebli na wymiar, to musimy zajrzeć do ich wnętrza. Tutaj również mowa o dopasowaniu mebli do naszych potrzeb, ale tym razem chodzi o zastosowane w nich systemy. Siadając do stołu z projektantem mamy możliwość przedstawienia naszych potrzeb i zaprojektowania mebli w taki sposób, aby na nie odpowiadały.

W ten sposób unikniemy takiej sytuacji, w której nie mamy gdzie zmieścić garnków, ale za to moglibyśmy dokupić kilka kompletów noży więcej, bo na nie akurat mamy całą wolną szufladę. Do tego specjalny system pozwoli nam otwierać szafkę w ten sposób, aby nie trzeba było się po te garnki niepotrzebnie zapuszczać w głąb. To samo dotyczy sposobu rozkładania kanapy lub przechowywania rzeczy w szafie – wszystko będzie można inteligentnie posegregować.

Przy trzecim punkcie skupimy się na efekcie wizualnym. Zaletą mebli na zamówienie jest możliwość pełnego dostosowania do siebie poszczególnych elementów wystroju. Meble projektowane na wymiar pozwalają od początku do końca dopasować nam fakturę, kolory, odcienie etc. Dzięki temu możemy wyrazić swój styl i nie martwić się, że coś nie pasuje do pokoju, który zaplanowaliśmy.

Tekst opracowany przy współpracy z firmą Meble Grochowina Studio.

You may also like

1 comment

Roksi_www 2 marca 2021 - 18:16

Meble na wymiar to fajna sprawa, ale niestety są dużo droższe

Pozdrawiam

Reply

Leave a Comment