Firany mają spore znaczenie dla aranżacji

by MK

Czasami chcielibyśmy coś zmienić w naszych wnętrzach, ale jednocześnie nie chcemy wydawać zbyt dużych pieniędzy. Co więcej, czasem chcemy, żeby ta zmiana była bardzo delikatna, subtelna i żeby można ją było szybko przeprowadzać, tak aby co kilka tygodni wygląd naszych wnętrz, chociaż trochę się zmieniał. Jeśli właśnie szukamy sposobu na taką szybką, tanią i jednocześnie powtarzalną przemianę, to z pewnością powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, jak wiele możemy zyskać wykorzystując w naszych wnętrzach odpowiednie firany. Jak się okazuje, występują one w tak różnych wzorach, że nie tylko będziemy mogli znaleźć coś ciekawego, ale jednocześnie też będziemy mogli błyskawicznie zmienić wygląd naszych pomieszczeń.

Jaki model wybrać?

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić jaki model firan wybrać. Oczywiście, jeśli mamy duże okna, które sięgają do podłogi, to możemy wybrać tylko długie firany, jednak jeśli mamy okna z parapetem, to już możemy się zastanowić czy mają być one długie czy krótkie. Najlepiej zrobimy, jeśli latem będziemy zakładali długie, a zimą krótkie, tak aby nie zakrywać grzejnika i ciepła, które będzie wytwarzał. Taki wybór pozwoli nam na zmianę wyglądu pomieszczenia, która nie będzie czasochłonna, a jednocześnie efekt końcowy, który tutaj uzyskamy może przejść nasze najśmielsze oczekiwania. Jeśli wybieramy długie firany, to warto się zastanowić, czy mają się one kończyć kilka centymetrów nad podłogą, tak aby się nie brudziły i nie przeszkadzały podczas sprzątania, czy może chcemy, aby były one trochę dłuższe i fantazyjnie się na niej układały?

Kolor też jest ważny

Musimy zdawać sobie również sprawę z tego, że takie firany będą nam oferowane w różnych kolorach. To oznacza, że możemy się zdecydować na białe czy kremowe, ale możemy także wybrać zielone, szare czy nawet czarne. Dodatkowo możemy wybrać firany, które będą gładkie, ale możemy wybrać takie, które będą miały ozdobny motyw. Może on być haftowany, a może być nadrukowywany. Może być biały, ale mogą nam być oferowane również w innych kolorach. To wszystko oznacza, że będziemy mogli dopasować takie firany do wystroju danego pomieszczenia. Co więcej, pamiętajmy, że one z jednej strony mają ubierać całe pomieszczenie, w którym zostaną powieszone, ale z drugiej strony mają również ubierać nasze okno, tak aby ładnie się prezentowało, gdy ktoś będzie na nie patrzył od zewnątrz. W tym drugim przypadku ma również trochę nas odgrodzić od świata zewnętrznego, tak aby nie było widać co mamy w mieszkaniu. Dlatego też warto się zastanowić nad wyrazistymi firanami, które będą dobrze widoczne i faktycznie będą spełniały swoją funkcję.

Możemy wybrać się do sklepów budowlanych, gdzie w dziale z dekoracjami, bez trudu znajdziemy propozycję różnorakich firan. Wówczas przechodząc między nimi, dotykając ich i oglądając będziemy mogli podjąć decyzję, które z nich będą dla nas najlepsze. Ale możemy je także zamówić przez internet, co pozwoli nam nie tylko na znalezienie ciekawej propozycji, ale również skorzystanie z przystępnej ceny.

You may also like

Leave a Comment