Lepsza ława czy stół?

by MK

Kiedy zajmujemy się aranżacją naszego mieszkania musimy się zastanowić jakie meble mogą się w nim znaleźć i przede wszystkim, na jakich nam najbardziej zależy. Oczywiście im większą mamy przestrzeń do zagospodarowania, tym większe mamy możliwości. Mając więcej pomieszczeń, w jednym możemy zrobić jadalnię, w której postawimy stół, w drugim salon gdzie znajdzie się ława. Co jednak, jeśli mamy małe mieszkanie i tak naprawdę jedno pomieszczenie musi nam wystarczyć zarówno za jadalnię, jak i za salon. Czy dobrze będzie ustawić w nim stół, czy może jednak będzie on zajmował zbyt wiele miejsca i lepiej zrobimy, jeśli wstawimy do takiego pokoju ławę? Niewątpliwie trzeba przemyśleć wiele kwestii, aby mieć pewność, że podejmujemy tutaj najlepszą decyzję.

Wszystko ma plusy i minusy

Jak to zwykle w życiu bywa wszystko ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony ława jest niewielka, zajmuje mało miejsca, tym bardziej, że oferowana jest w różnych rozmiarach i kształtach, a to oznacza, że świetnie może się zmieścić nawet w bardzo małym pokoju. Z drugiej jednak strony musimy się liczyć z tym, że ława jest stosunkowo niska, a dodatkowo jeszcze przy niej ustawiamy raczej fotele, co oznacza, że zazwyczaj jemy mocno pochyleni. Ale nawet jeśli możemy ją podnieść wyżej, to i tak nie ma to sensu, bo będziemy siedzieć zbyt nisko ze względu na fotele, a więc i w tym przypadku będzie nam się niewygodnie jadło. Dlatego też, jeśli wiemy, że posiłki będziemy spożywać w pokoju, siedząc przy ławie, to musimy się zastanowić, czy faktycznie będzie to dla nas odpowiednie rozwiązanie. Może się okazać, że na początku, dopóki jesteśmy młodzi, będziemy dawać radę, ale z biegiem czasu taki sposób spożywania posiłków może nam coraz mniej odpowiadać.

Co ze stołem?

Stół z pewnością oferuje nam wygodę jeśli chodzi o jedzenie posiłków. Jest on na odpowiedniej wysokości, do tego siedzimy przy nim na krzesłach, a to oznacza, że wszystko będzie się odbywało na właściwym poziomie i w wygodny sposób. Jednak musimy liczyć się z tym, że stół zabiera więcej miejsca, dlatego też trzeba wszystko dokładnie wyliczyć, aby mieć pewność, że wybrany przez nas stół faktycznie się zmieści. Warto wspomnieć, że mamy stoły o różnej wielkości, dodatkowo możemy wybrać kwadratowe, podłużne, okrągłe, jak i owalne, a to oznacza, że warto pomyśleć w jaki sposób go ustawić, aby było jak najwygodniej. Co więcej pamiętajmy również, aby doliczyć trochę miejsca na krzesła, które również muszą się tam zmieścić. Istotne w tym wszystkim będzie również to, że stół nie musi stać na środku pokoju, jeśli będzie zabierał zbyt wiele miejsca. Możemy go postawić pod oknem albo pod ścianą, jeśli wiemy, że nie będziemy potrzebowali na co dzień jednej jego strony. Na środek będziemy go wysuwać tylko wówczas, gdy będą przychodzili do nas goście i będziemy potrzebowali więcej miejsca.

Koniecznie zastanówmy się, czy w naszym domu ma się pojawić stół czy ława. Ten pierwszy będzie na pewno wygodniejszy jeśli chodzi o jedzenie posiłków. Może się też okazać, że wbrew pozorom pokój w którym będzie stał stół, będzie się wydawał wizualnie większy niż ten, w którym będzie stała ława i dookoła niej spore fotele.

You may also like

Leave a Comment