Jak zaaranżować małą kuchnię?

by MK

W większości przypadków nie mamy problemów, aby zaaranżować dużą przestrzeń. Jeśli wszystko wymierzymy i widzimy, że każdy sprzęt, który chcieliśmy tutaj wstawić faktycznie się zmieści, to spokojniej podchodzimy do tematu, rozważając jedynie, w którym konkretnie miejscu ustawić poszczególne elementy. Ale jednak cała sprawa przedstawia się inaczej, gdy mamy małą kuchnię. Wówczas z jednej strony chcemy mieć gwarancję, że wszystko co niezbędne będziemy mogli w niej zmieścić, a z drugiej chcemy mieć też pewność, że będziemy mogli swobodnie się po niej poruszać i mieć wszystko pod ręką. Dlatego też warto się zastanowić nad tym, jak zaaranżować małą kuchnię, aby mieć pewność, że będzie posiadała wszystko co trzeba i faktycznie będzie nam się podobało.

Korzystajmy z nowoczesnych rozwiązań

Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że możemy skorzystać ze specjalnych rozwiązań, które pozwolą nam zmieścić w szafach znacznie więcej rzeczy niż pierwotnie sądziliśmy. Możemy zamówić odpowiednie koszyki albo obrotowe wyposażenie szafek, które będzie się wysuwało wraz z jej otwieraniem, dzięki czemu bez najmniejszego problemu sięgniemy po każdą rzecz, którą tam schowamy. W małych kuchniach powinniśmy się starać wykorzystać każdą dostępną przestrzeń, a to oznacza, że możemy zdecydować się również na zabudowanie całej kuchni, a więc pojawią się szafki narożnikowe. W nich będziemy mogli zamontować systemy, które będą się wysuwały na zewnątrz, a to oznacza, że będziemy mogli wykorzystać całą przestrzeń takiej szafki i nie będziemy mieli problemów, żeby sięgnąć po rzeczy, które ułożymy bardzo głęboko. Dodatkowo jeszcze aranżując małą kuchnię, powinniśmy pomyśleć o zamontowaniu jak największej ilości szafek, dlatego warto pomyśleć o zabudowie wiszącej, która będzie sięgała praktycznie aż do samego sufitu.

Przestrzeń do pracy

W każdej kuchni powinniśmy mieć przestrzeń, na której będziemy mogli pracować. Dlatego tak powinniśmy zamontować poszczególne blaty, jak i zlew, abyśmy mieli miejsce, w którym będziemy mogli rozłożyć się z potrzebnymi rzeczami, czy kroić warzywa. Czasami będzie możliwe przygotowanie jednego, dłuższego blatu, ale innym razem może się okazać, że będziemy musieli mieć kilka mniejszych blatów, pomiędzy którymi zamontowana będzie płyta grzewcza czy zlew. Co ważne, w małych kuchniach dobrym rozwiązaniem mogą się okazać składane stoły, które wyglądają w ten sposób, że mamy blat przytwierdzony do ściany, kiedy go potrzebujemy, unosimy go do góry i podpieramy od spodu, a kiedy nie jest potrzebny, jest złożony, przylega do ściany i praktycznie w ogóle nie zabiera miejsca. Z pewnością warto zobaczyć jakie rozwiązania wykorzystać podczas aranżowania małej kuchni, bo może się okazać, że wykorzystując najnowsze rozwiązania, może to być łatwiejsze do przeprowadzenia niż początkowo sądziliśmy.

Zobaczmy jakie są inspiracje jeśli chodzi o aranżację małej kuchni. Może się okazać, że będziemy tutaj mieli znacznie więcej możliwości niż początkowo sądziliśmy.

You may also like

Leave a Comment