Stół drewniany – postaw na ponadczasowe piękno drewna

by Mateusz

Stół drewniany jest bardzo popularnym wyborem wśród naszych klientów z uwagi na naturalny i ponadczasowy wygląd. Stół drewniany dodaje charakteru i ciepła w naszym pomieszczeniu. Wybór stołu drewnianego wynika także z trwałości i odporności na wiele czynników podczas codziennego użytkowania w mieszkaniach, domach czy też w pomieszczeniach biurowych. Różnorodność rodzajów drewna, takich jak dąb, sosna czy orzech umożliwia nam wybór stołu dopasowanego do naszej stylizacji w salonie lub jadalni.

Dbając o odpowiednią konserwację stół drewniany może posłużyć nam na wiele lat, a czasem i pokolenia, zachowując niebywały urok.

Stół drewniany to bardzo funkcjonalnym mebel służący nam jako miejsce do spożywania posiłków, spotkań towarzyskich czy do pracy biurowej. Decydując się na zakup stołu drewnianego można poczuć łączność z naturą co dodatkowo podkreśla wartość tego mebla w przestrzeni mieszkalnej.

Jak dbać o stół drewniany?

Aby utrzymać piękny wygląd stołu na wiele lat należy systematyczni o niego dbać. Podstawową rzeczą jest regularne przecieranie powierzchni blatu z kurzu miękką i suchą ściereczką. Należy unikać twardych gąbek lub ścierek, które mogą zarysować powierzchnię stołu. Drewno jest wrażliwe na wilgoć, dlatego unikaj umieszczania gorących naczyń bezpośrednio na powierzchni stołu i zawsze używaj podkładek lub serwetek. Jeśli już nam się coś rozleje należy bezzwłocznie wytrzeć ciecz. Starajmy się, aby nasz stół drewniany nie był narażony bezpośrednio na promieniowanie słoneczne, ponieważ promieniowanie UV może powodować blaknięcie i w efekcie uszkodzenie powierzchni stołu. Co jakiś czas zabezpiecz powierzchnię stołu stosując specjalne oleje lub wosk przeznaczony do mebli drewnianych. Taki zabieg pomoże chronić przed wilgocią i utratą koloru.

Do czyszczenia stołu z drewna nie należy stosować środków chemicznych mogą one uszkodzić powierzchnię.

Zamiast tego wybieraj łagodne środki czyszczące. Korzystając ze stołu należy unikać przesuwania ciężkich przedmiotów po powierzchni. Używając podkładek zapobiegniemy zarysowaniom. Ustawienie stołu z dala od źródeł wilgoci, nagłych zmian temperatury oraz bezpośredniego kontaktu ze źródłem ciepła pomoże w zachowaniu jego trwałości. Różne gatunki drewna oraz sposób ich wykończenia mogą wymagać nieco innego podejścia do pielęgnacji. Zawsze warto sprawdzić zalecenia od producenta lub dostawcy stołu, aby mieć pewność, że odpowiednio o niego dbamy i stosujemy odpowiednie środki.

Gdzie najlepiej ustawić stół drewniany?

Ustawienie stołu drewnianego zależy przede wszystkim od układu naszego pomieszczenia. Jednak wybierając odpowiednie miejsce na stół drewniany warto kierować się miejscem gdzie jest jasno, aby podkreślić naturalne piękno drewna. Jednakże nie umieszczajmy stołu bezpośrednio przy źródłach ciepła na przykład przy grzejniku, aby uniknąć deformacji drewna. Jeśli mamy taką możliwość starajmy się umieścić nasz stół w miejscu łatwo dostępnym, zachowując odpowiednie odstępy od pozostałych mebli, by umożliwić swobodne poruszanie się wokół niego. Stół drewniany jest centralnym elementem aranżacji dodający uroku i ciepła. Odpowiednie umiejscowienie w pomieszczeniu stworzy przyjemną atmosferę do wspólnych posiłków.

You may also like

Leave a Comment