Czy można kupić dobry telewizor do 2000 zł? Poznajcie ranking najlepszych modeli

by Mateusz

Wydaje się, że zakup dobrego telewizora do 2000 zł to niesamowicie trudne zadanie. Jednak okazuje się, że można zakupić taki model z Android TV, z monitorem QLED i rozdzielczością 4K. Poznajcie ranking najlepszych modeli. Dzięki temu łatwiej będzie Wam dokonać trafnego wyboru odbiornika.

Jakie cechy powinien posiadać telewizor do 2000 zł? 

Przede wszystkim należy zawęzić swoje pole poszukiwania. Telewizory do 2000 zł muszą bowiem odbierać nowy standard TV naziemnej, bo jednak nawet jeśli korzystacie głównie z kanałów streamingowych i Smart TV, to jednak od czasu do czasu być może będziecie chcieli obejrzeć transmisję z tv naziemnej. Wywołane przez nas już smart TV to oczywiście must have. Dzięki temu macie dostęp (po opłaceniu subskrypcji) do Youtube, Netflix, HBO, Amazon Prime Video, czy Disney+. Telewizor 4K gwarantuje dobre odwzorowanie kolorów i modele o takiej matrycy można znaleźć do 2000 zł. Z funkcji ważny jest jeszcze HDR. Tymczasem poznajcie ranking telewizorów 4k do 2000 zł. 

Top 1: Xiaomi Mi TV P1 43 – duży telewizor o dobrych parametrach technicznych

Jest to model w rozmiarze 43 cali o rozdzielczości 4 k, która zapewnia wysoką szczegółowość i szerokie kąty widzenia. Na kontrast wpływają formaty HDR 10+ i Dolby Vision, a na widoczność detali w ruchu MEMC. Oczywiście ten telewizor wyposażony jest w Android TV, wypełniony popularnym aplikacjami VOD. Wyświetlacz wykonany jest w technologii LCD. Oczywiście jest przystosowany do odbioru DVB-T2/HEVC. 

Top 2: LG 43UP75003lF – telewizor budżetowy odpowiedni dla graczy 

Jeżeli szukacie taniego telewizora o dobrych parametrach, który można wykorzystać także do grania na konsoli, to ten model posiada tryb zoptymalizowany pod kątem różnego rodzaju gier. Wyposażony jest w HDR, który poprawia kontrast. Posiada dwa wbudowane głośniki 10 W. Można go rozszerzyć o zewnętrzne, tworząc odpowiedni efekt do kina domowego, ale i gier. Jednak w tym przypadku należy zwrócić uwagę na niewielką liczbę przyłączy. 

Top 3: Phillips 43 PUS7906/12 – telewizor dla miłośników podświetlenia za ekranem

Jeżeli lubicie efekty świetlne, a dodatkowo chcecie wybrać telewizor 4k UHD, to Phillips 43 PUS7906/12 będzie odpowiednim wyborem. Ten 43-calowy telewizor poza Ambilight, zapewniającym grę światła za ekranem, posiada wiele zalet. Na uwagę zasługuje kinowy obraz Dolby Vision i kinowy dźwięk Dolby Atmos. Dzięki temu każdy wieczór kinowy może być udany. Wyposażony jest w wyświetlacz LCD i częstotliwość odświeżania 50/60 Hz. 

Top 4: Samsung UE43AU8002K – telewizor UHD 4k w przystępnej cenie 

Bez wątpienia jakość obrazu i dźwięki w przypadku telewizorów jest bardzo ważna. Istotne znaczenie ma również płynność pracy. To gwarantuje telewizor 4k ultra HD Samsung UE43AU8002K. Żywe i realistyczne kolory oraz całkiem płynny ruch to atuty tego modelu. Warto zwrócić także uwagę na dobry dźwięk oraz przede wszystkim atrakcyjny, nowoczesny design tego telewizora z cienką ramką i minimalistycznymi stopkami. Warto jeszcze dodać, że system Smart TV działa według użytkowników bez zarzutu. 

Top 5: TLC 43C725 – telewizor QLED w cenie budżetowej

Mogłoby się wydawać, że technologia QLED zarezerwowana jest dla droższych telewizorów, jednak nic bardziej mylnego. Wyposażony jest w nią telewizor TLC 43C725. Dzięki kropkom kwantowym uzyskano bardzo dobre odwzorowanie barw, dobry kontrast. Ciemna czerń, a także dobre upłynnianie ruchu, to kolejne ciekawe cechy tego telewizora. 

Telewizory QLED czy OLED – co wybrać?

Skoro już poznaliśmy ranking, to warto przyjrzeć się różnicy pomiędzy telewizorami QLED a OLED. Należy wiedzieć, że telewizor OLED wykorzystuje diody elekroluminescencyjne do odwzorowania barw. W ich przypadku kolory są naturalne i żywe, a obraz jest widzialny dobrze także pod kątem. Takie telewizory mają szerszy zakres kąta widzenia od tych w technologii QLED. Z kolei na telewizorach QLED lepiej ogląda się transmisje w pomieszczeniach mocno oświetlonych z zewnątrz.           

You may also like

Leave a Comment