Czy uwzględniać garderobę w projekcie domu?

by MK

Wielu ludzi podejmuje decyzję o budowie domu. Chcą oni mieć działkę, na której będą mogli stworzyć piękny ogród, ale też chcą mieć miejsce, które będzie wyglądało dokładnie tak jak marzyli, które będzie im oferowało odpowiednią przestrzeń, jak też konkretną ilość pomieszczeń. Nic więc dziwnego, że tak dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie projekty domów, tym bardziej, że ilu ludzi tyle właściwie pomysłów na to, jak taki dom ma się prezentować. To oznacza, że projektanci przygotowują wiele różnych propozycji, które mniej lub bardziej się między sobą różnią, a to oznacza, że istnieje spora szansa na to, że każdy znajdzie taką propozycję, która najlepiej będzie odpowiadała na jego oczekiwania. Dlatego też już wcześniej powinniśmy się zastanowić, co koniecznie powinno się pojawić w naszym domu.

Nie mamy żadnych wątpliwości

Oczywiście są pomieszczenia, co do których nie mamy żadnej wątpliwości, że powinny się one znaleźć w naszym wymarzonym domu. Będzie to kuchnia, salon, sypialnia, jak i pokoje dzieci, oraz łazienka. Jednak niektórzy ludzie zastanawiają się czy w projekcie własnego domu powinni uwzględnić garderobę, czy jednak jest ona niepotrzebna, bo to jednak dodatkowa przestrzeń, którą trzeba będzie wydzielić, chociażby przez konieczność pomniejszenia pokoi. Ale warto rozważyć zaplanowanie garderoby, bo jeśli dobrze ją zaaranżujemy, to może się okazać, że znajdziemy w niej miejsce dla wszystkich naszych rzeczy, a to będzie oznaczało, że wówczas w pozostałych pokojach będziemy mogli zrezygnować z dużych szaf, bo po prostu nie będą nam one tam potrzebne. Wystarczą niewielkie komody czy regały, na których ustawimy książki czy ozdobne elementy, ale wszystkie rzeczy będziemy mogli trzymać w jednym miejscu.

Na etapie planowania już ją zaaranżujmy

Niewątpliwie taką garderobę warto aranżować już na etapie planowania, bo wówczas będziemy wiedzieli jaki ma mieć kształt, jaki metraż, a jeszcze dodatkowo może się okazać, że od razu będziemy mogli przygotować wnęki, które wykorzystamy do odpowiedniego przechowywania naszych butów i ubrań. Taka garderoba będzie kolejnym pomieszczeniem, ale jednocześnie będziemy mieli możliwość zamontowania tam ogromnej ilości wieszaków czy półek, a to oznacza, że nie tylko będziemy w stanie zmieścić tam wszystkie nasze rzeczy, ale dodatkowo jeszcze będziemy mieli większą możliwość, aby utrzymać tam porządek. Warto więc dopilnować nie tylko tego, aby taka garderoba w naszym domu się pojawiła, ale również tego, aby była blisko sypialni, jeśli tylko my mamy z niej korzystać, albo w takim miejscu, do którego każdy z domowników będzie miał swobodny dostęp, jeśli mają z niej korzystać wszyscy z rodziny.

Warto pomyśleć, gdzie ma się znajdować garderoba w naszym domu, ale z pewnością w ogóle nie powinniśmy się zastanawiać nad tym, czy ma ona w nim być. Wydzielenie przestrzeni na stworzenie garderoby pozwoli nam na mniejsze zastawianie innych pomieszczeń, bo nie będziemy musieli się martwić koniecznością wstawiania do nich ogromnych szaf.

You may also like

Leave a Comment