Jak stworzyć przytulny balkon?

by MK

Poświęcamy wiele czasu na aranżację mieszkania, tak aby było ono nie tylko funkcjonalne i przytulne, ale również żeby odpowiadało naszym oczekiwaniom i do nas pasowało. Przy tym wszystkim wielu ludzi nawet nie myśli o tym, żeby w ciekawy sposób zaaranżować balkon. Wydaje im się, że jest to niepotrzebne, a jeśli ma on niewielką powierzchnię, to mogą się również obawiać, że ustawienie na nim kwiatów czy ławeczki sprawi, że nie będą w stanie wystawić tam już suszarki z praniem. A przecież balkon to idealna przestrzeń na wieczorny odpoczynek po całym dniu, na obserwowanie gwiazd czy zmieniających się barw na niebie. Jeśli odpowiednio go zaaranżujemy, z pewnością przesiadywanie na nim będzie nam sprawiało jeszcze więcej przyjemności.

Co możemy zrobić?

Przede wszystkim powinniśmy zadbać o rośliny, które ozdobią nasz balkon. Jeśli jest on mały, możemy wybrać doniczki, które będziemy mogli powiesić na balustradzie od zewnętrznej strony, albo na takie, które będą nakładane na balustradę. Będą one wytrzymałe, solidnie zamocowane, a jednocześnie będziemy mogli w nie wsadzić piękne kwiaty, które będą kolorowe i ciekawe. Fajnym rozwiązaniem, które również pozwoli nam stworzyć przytulny balkon będzie wykorzystanie lampek solarnych. Oferowane są one w różnych kształtach i wielkościach, a to oznacza, że będziemy mogli dopasować je do swoich potrzeb i zdecydować, czy chcemy je powiesić na balustradzie, czy może wbić w doniczki z kwiatami. Możemy się również zastanowić nad różnymi wiatrakami, czy wiszącymi dekoracjami, które będą miały ozdobić nasz balkon i sprawić, że będzie się on prezentował w niecodzienny sposób.

Co jeśli mamy większą przestrzeń?

Jeśli mamy na balkonie trochę więcej miejsca, to warto pomyśleć o zakupie stolika z krzesełkami, bujanej huśtawki albo niewielkiej ławeczki, jeśli tej przestrzeni nie mamy aż tak wiele. Taka ławeczka może też spełniać funkcję schowka, jeśli zdecydujemy się na taką, która będzie miała specjalną skrzynię pod siedziskiem. Dodatkowo możemy zakupić ozdobne poduszki, które sprawią, że z jednej strony odpoczynek na balkonie będzie wygodniejszy, a z drugiej będzie na nim przytulnie. Poza kwiatami powieszonymi na balustradzie, możemy również zadbać o doniczki, które będą ustawione pod balustradą, wówczas będziemy mieli ciekawie prezentującą się roślinność, która będzie cieszyła nasze oko, a która jednocześnie będzie osłonięta przed działaniem deszczu czy wiatru, a więc będziemy mieli pewność, że nic złego się z nią nie stanie.

Warto zobaczyć jakie mamy dekoracje na balkon, tak abyśmy mogli ocenić, które z nich będą najlepiej prezentowały się u nas. Może się okazać, że odpowiednio dobrane kwiaty, niewielkie oświetlenie i wygodna ławeczka wystarczą, aby móc stworzyć przytulny balkon, na którym z łatwością będziemy mogli się zrelaksować. Zieleń działa uspokajająco, więc warto zadbać o to, aby na naszym balkonie było jej jak najwięcej, bo wówczas nawet w centrum miasta będziemy mogli znaleźć trochę spokoju, aby się zregenerować.

You may also like

Leave a Comment