Oświetlenie też jest istotne

by MK

Wybieramy kolory ścian, rodzaj podłogi, wybieramy meble i dodatki, które mają się na nich znaleźć, a niejednokrotnie na samym końcu decydujemy, jakie oświetlenie ma się pojawić w danym miejscu. Zapominamy, że ono nie tylko ma spełniać funkcję użytkową, a więc zapewniać nam odpowiednią ilość oświetlenia, ale również ma być dekoracją danego pomieszczenia, co oznacza, że powinniśmy wziąć je pod uwagę już na etapie planowania jego wyglądu, bo tylko wówczas będziemy mieli pewność, że oświetlenie które wybierzemy faktycznie będzie pasowało stylem do całego wystroju. To też oznacza, że powinniśmy poświęcić trochę czasu na jego wybór, na przeanalizowanie co faktycznie pasuje, a co nie będzie odpowiednim zakupem.

Przede wszystkim rozmiar

Poszukując odpowiedniego oświetlenia do danego wnętrza, powinniśmy dokładnie zwrócić uwagę na to, jakiej wielkości jest dana lampa. Jeśli mamy małe pomieszczenie i wybierzemy do niego lampę sporych rozmiarów, to możemy być pewni, że takie pomieszczenie będzie się wydawało przytłoczone, zagracone i sprawimy, że będzie sprawiało wrażenie jeszcze mniejszego niż jest w rzeczywistości. Z kolei jeśli zdecydujemy się na małą lampę, a będziemy mieli duże pomieszczenie, może się okazać, że nie będziemy w stanie oświetlić go w całości, co będzie oznaczało, że takie pomieszczenie będzie wydawało się ponure i ciemne. Dlatego też warto porozmawiać z pracownikiem sklepu z oświetleniem, aby pomógł nam dobrać odpowiednią lampę do wielkości pomieszczenia, w którym chcemy ją zamontować. Tylko wówczas będziemy mieli pewność, że będzie ona do niego pasowała, a co się z tym wiąże, że efekt końcowy faktycznie będzie taki jak oczekiwaliśmy.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Powinniśmy także mieć świadomość, że w przypadku oświetlenia musimy się zastanowić, czy w danym pomieszczeniu wystarczy tylko takie sufitowe, czy może powinniśmy jeszcze zainwestować w kinkiety. Wówczas będziemy mogli zdecydować, czy chcemy mocne oświetlenie, czy takie delikatne, które pozwoli nam na stworzenie odpowiedniego klimatu. Dodatkowo jeszcze trzeba powiedzieć, że w łazience i korytarzu zamiast lamp wiszących lepiej sprawdzą się plafony, a w kuchni nie powinniśmy zapominać o zamontowaniu lampek pod szafkami. To dlatego, że podczas pracy na blacie, może się okazać, że światło sufitowe nie wystarczy, bo będziemy je sobie zasłaniali. Dlatego też powinniśmy zobaczyć jakie mamy rodzaje oświetlenia, które z nich możemy wykorzystać, tak aby mieć pewność, że z jednej strony będą one funkcjonalne, a z drugiej idealnie pozwolą nam dopełnić aranżację danego wnętrza.

Z pewnością warto zobaczyć co jest tutaj oferowane, tak abyśmy mogli powiedzieć, która propozycja będzie dla nas najlepsza. Lampy oferowane są w różnym stylu, w różnej wielkości, oferują nam różną moc oświetlenia, a to oznacza, że podczas ich wybierania powinniśmy wziąć pod uwagę naprawdę wiele rzeczy. Tylko wówczas będziemy mieli pewność, że to co wybierzemy rzeczywiście spełni nasze oczekiwania.

You may also like

Leave a Comment