Czy musimy kierować się modą aranżując wnętrza?

by MK

Bardzo często, kiedy chcemy zmienić wystrój w naszym domu, poszukujemy inspiracji. Jedziemy wówczas do sklepu meblowego czy budowlanego, aby sprawdzić co jest nam tam oferowane, szukamy pomysłów w internecie, rozmawiamy też niejednokrotnie z bliskimi na temat tego, jakie rozwiązania powinniśmy zastosować, aby mieć pewność, że jeszcze wygodniej będzie nam się mieszkało. Są też ludzie, którzy bardzo dużą uwagę przywiązują do tego, co obecnie jest modne, jak teraz swoje domy urządzają znane osoby. Ale czy warto się tym sugerować, skoro niejednokrotnie mówi się, że moda bardzo szybko przemija? Niewątpliwie powinniśmy się zastanowić czy warto podążać za modą, czy jednak powinniśmy urządzać mieszkanie według własnego pomysłu.

Co przemawia za modą?

Jeśli podejmiemy decyzję, że chcemy urządzić mieszkanie według obecnie panującej mody, to z pewnością łatwiej będzie nam zakupić wszystkie niezbędne elementy. To też będzie oznaczało, że cały remont zajmie mniej czasu i jednocześnie będzie nas kosztował znacznie mniej stresu. Dodatkowo jeszcze trzeba tutaj powiedzieć, że przy takim kierowaniu się aktualną modą, nie będziemy musieli się zbyt dużo zastanawiać nad tym, jak to wszystko będzie wyglądało finalnie, bo będziemy mogli się o tym przekonać, przeglądając różne zdjęcia. Z drugiej jednak strony musimy się liczyć z tym, że za chwilę dana aranżacja może się okazać niemodna, a wówczas będziemy musieli się zastanowić, czy chcemy znowu remontować dane pomieszczenia, aby dalej podążać za tym co jest modne, czy jednak odczekamy kilka lat i mimo wszystko zrobimy kolejny remont dopiero wówczas, gdy faktycznie będzie to potrzebne, bo ściany będą wymagały odświeżenia.

Jakie są pułapki?

Zanim podążymy ślepo za modą, powinniśmy mieć świadomość, że nie wszystko co jest proponowane musi nam się podobać i nie w każdym otoczeniu musimy się dobrze czuć. To oznacza, że powinniśmy się zastanowić czy faktycznie chcemy na co dzień funkcjonować w pomieszczeniach, które są tak zaaranżowane, czy się nam to podoba. Może czasami lepiej będzie, jeśli zrezygnujemy z podążania za modą, a zamiast tego wykorzystamy te różne propozycje, aby przerobić je na to co nam odpowiada? W końcu to my musimy się dobrze czuć w tych wnętrzach i jeśli wiemy, że jakaś kolorystyka nam się nie podoba, to nie powinniśmy jej wykorzystywać we własnym domu. Jeśli tak postąpimy, może się okazać, że później będziemy się tylko niepotrzebnie stresować i będziemy unikać przebywania w nim. Z pewnością nie jest dobrze, jeśli podążamy za modą, nie zwracając uwagi na osobiste preferencje i na to czy dana aranżacja pasuje do wielkości danego pomieszczenia, czy całego stylu w jakim utrzymane jest nasze mieszkanie.

Czasami lepiej nie podążać za modą, tylko w aranżacji wnętrz wykorzystać to, co najbardziej nam się podoba. Oczywiście możemy wykorzystać pewne elementy z obecnej mody, ale warto się dokładnie nad nimi zastanowić i w odpowiedni sposób je dopasować, tak abyśmy mieli pewność, że idealnie będą się komponowały z całością wystroju.

You may also like

Leave a Comment