Trójwarstwowa Deska Barlinecka – czym jest i czy nadaje się do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym?

by Mateusz

Deska Barlinecka to trzy warstwy drewna ułożone w konstrukcji krzyżowej, zapewniająca stabilność podłogi oraz zachwycająca szlachetnym i eleganckim wyglądem. Jej konstrukcja w porównaniu z deskami litymi jest dużo bardziej odporna na warunki atmosferyczne, w tym zmiany temperatur i wilgotności.

Złącza Deski Barlineckiej

W złączach Deski Barlineckiej wyróżnić należy:

  • Barlock 5Gc – nie musisz być fachowcem, by samodzielnie ułożyć podłogę, dzięki Barlock 5Gc montaż może być szybszy o 25%, przeprowadzony w sposób bezpieczny, z ograniczeniem ryzyka uszkodzeń.
  • Barclick – to prosty i szybki montaż, a podłoga zaraz po ułożeniu gotowa jest do użytkowania. Barclick to wytrzymałe i trwałe połączenie z możliwością montażu pływającego oraz położenia na posadzce z ogrzewaniem podłogowym.
  • Optilock – to szybki i łatwy montaż podłogi we wzór ponadczasowej jodły klasycznej. To nowoczesne złącze pozwala na instalację bez wykorzystania kleju oraz specjalistycznych narzędzi. Produkt nie posiada podziału desek na lewe i prawe, a czas montażu skrócono w tym przypadku o 50%.

Zalety Deski Barlineckiej

Deska Barlinecka dostępna jest między innymi w Salonie Podłóg Superparkiet, gdzie klienci mają bogaty wybór wachlarza wykończeń. Wiele wzorów tego znanego polskiego producenta posiada szczotkowaną powierzchnię uwydatniającą naturalną fakturę drewna.

Szczotkowanie podłogi wpływa także na maskowanie drobnych rys, dzięki czemu podłoga staje się bardziej odporna na użytkowanie. W zależności od modelu, który wybierzesz Deska Barlinecka, zabezpieczona jest siedmioma warstwami lakieru, dostępnego w różnych stopniach połysku lub olejowosku.

Deska Barlinecka to 14 mm drewna nadająca się do położenia w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym.

Rozmiary desek barlineckich

Deski barlineckie dostępne są w wielu rozmiarach, co jeszcze bardziej je uatrakcyjnia i pozwala na ich dobór do każdego z pomieszczeń. Możesz liczyć przy zakupie na rozmiary:

  • Senses – 2200 mm x 207 mm;
  • Grande – 2200 mm x 180 mm;
  • Medio – 2200 mm x 155 mm;
  • Piccolo – 2200 mm x 130 mm;
  • Molti – 2200 mm x 207 mm.

 

Marka Barlinek w swojej bogatej ofercie ma także deski krótkie w rozmiarach 110 mm x 660 mm, 130 mm x 725 mm, 180 mm x 725 mm ze specjalnym zamkiem, który pozwala na ułożenie podłogi w jodełkę klasyczną.

Deska Barlinecka to wiele wzorów i wybarwień, a każda z desek daje niepowtarzalny wygląd pomieszczeniom, w których jest montowana. Marka Barlinek jest przodującą szczególnie na europejskim rynku podłóg, a jej jakość należy do najwyższych.

You may also like

Leave a Comment