Mop ze spryskiwaczem – dlaczego warto w niego zainwestować?

by Mateusz

Utrzymanie czystości w mieszkaniu nie jest wcale tak proste – potrzeba do tego czasu i odpowiedniego sprzętu. Wiele zależy także od powierzchni, które znajdują się w domu. Na szczęście producenci ciągle prześcigają się w wymyślaniu coraz lepszych urządzeń wspomagających nas w codziennych obowiązkach. Jednym z nich jest mop ze spryskiwaczem. Dlaczego warto mieć go w domu?

Skuteczność tkwi w prostocie

Mop ze spryskiwaczem to prosta konstrukcja, która umożliwia nam zaoszczędzenie czasu podczas zmywania podłóg. Jest także doskonałym wyborem dla osób, którym zależy na idealnie umytych podłogach bez żadnych zacieków. Sprawdzi się zarówno na podłogach drewnianych jak i panelach. Będzie odpowiedni również do czyszczenia płytek. Jak działa? Mop ze spryskiwaczem, jak mówi sama nazwa, posiada dodatkową komorę na wodę oraz wybrany płyn. Spryskuje nią bezpośrednio podłogę, dlatego nie ma konieczności, by moczyć mopa i wyciskać go. Woda wydostaje się z mopa pod ciśnieniem, dlatego kierowana jest bezpośrednio na nakładkę czyszczącą, która zbiera zabrudzenia z podłogi.

Pożegnaj się z zabrudzeniami

Ogromną zaletą mopa ze spryskiwaczem jest fakt, iż urządzenie nie zmusza nas do moczenia nakładki czyszczącej w wodzie. Ta wydostaje się z pojemnika bezpośrednio na nakładkę. Dzięki temu nie wycieramy podłogi brudną już wodą, która znajduje się w wiadrze. Poza tym nie ma ryzyka, że podłoga będzie wycierana zbyt mokrym mopem, gdyż to my kontrolujemy uwalnianie wody z pojemnika. To idealne rozwiązanie w przypadku podłóg drewnianych, które mogą pęcznieć pod wpływem wody.

Na to zwróć uwagę

Dobry mop ze spryskiwaczem powinien posiadać odpowiednią nakładkę czyszczącą, którą można z łatwością prać w pralce. Najlepiej, by była ona wykonana z mikrofibry – materiał nie rysuje powierzchni i jest łatwy w czyszczeniu. Sam mop powinien także mieć ruchomą głowicę, by ułatwiać operowanie nim podczas sprzątania.

Mop ze spryskiwaczem z pewnością sprawi, że szybko zapomnicie o zwykłych mopach. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tych produktów, wejdźcie na stronę Leifheitsklep.pl.

You may also like

Leave a Comment