Płytki inspirowane drewnem i kamieniem – jak je łączyć we wnętrzach łazienki?

by Mateusz

Łazienka wykonana z kamienia i drewna może stworzyć bardzo przytulne i naturalne miejsce, idealne do odpoczynku. Zestawienie ze sobą płytek wyglądających jak drewno z ceramiką ścienną inspirowaną kamieniem to niezwykle modne rozwiązanie. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób łączyć te dwa rodzaje kafli, a także jakim wyposażeniem warto dopełnić takie aranżacje, zapraszamy do lektury artykułu.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak urządzić łazienkę w drewnie i kamieniu,
  • dlaczego wybór ceramiki jest lepszy niż naturalnych materiałów,
  • z czym łączyć płytki inspirowane drewnem i kamieniem.

 

Łazienki z kamienia i drewna to doskonałe rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się u wszystkich osób chcących wprowadzić naturę do swojego wnętrza. Połączenie drewna i kamienia sprawi, że Twoja łazienka zamieni się w miejsce pełne spokoju. Producent płytek Grupa Tubądzin od 40 lat nieustannie wyznacza trendy wzornicze. Sprawdź przygotowane kolekcje kafli inspirowanych tymi materiałami.

Łazienka w drewnie i kamieniu – jak urządzić wnętrze?

Jeśli marzy Ci się łazienka z kamienia i drewna, w której będziesz mógł się zrelaksować, zastosuj płytki inspirowane kamieniem na podłodze i ścianach. Możesz wybrać jednolite płytki z kamienia w ciemniejszych barwach lub połączyć różne kolory i faktury, aby stworzyć interesujący wzór.

ARAN-Sedona-Wood-2.jpg

Kolekcja Sedona, Tubądzin

Aby wprowadzić drewno do łazienki, również postaw na ceramikę inspirowaną naturalnym materiałem. Płytki ceramiczne wyglądające jak drewno znajdziesz w kolekcji Sedona, dzięki której stworzysz wymarzone pomieszczenie. Kolekcja przywołuje klimat egzotycznych krajobrazów i pozwala zaprojektować pełne domowego ciepła wnętrze. Słoneczna biel, ciemne kontury i złoto połyskujących akcentów to główna kolorystyka przywołująca na myśl przepiękny krajobraz wyspy Lanzarote, która była inspiracją dla stworzenia kolekcji.

Drewno i kamień we wnętrzu – postaw na ceramikę

Płytki inspirowane kamieniem to doskonałe rozwiązanie do łazienki, jeśli chcesz uzyskać naturalny efekt. Możesz postawić między innymi na marmur, granit czy piaskowiec. Kafle wyglądające jak te naturalne skały znajdziesz w kolekcji Boho zaprojektowanej przez Macieja Zienia.

ARAN-Sheen.jpg

Kolekcja Boho, kreacja Maciej Zień

Płytki łazienkowe jak drewno, które również znajdziesz w kolekcji Boho, pozwalają uzyskać ciepły, piękny efekt, bez konieczności zakupu naturalnego surowca, który w wilgotnych pomieszczeniach jest trudny w utrzymaniu i konserwacji. Stawiając na płytki inspirowane drewnem, masz dostępnych mnóstwo wzorów wyglądających jak np. drewno dębu, jesionu, orzecha czy bambusa. Możesz wybrać również sposób ułożenia kafli np. w jodełkę. Postaw na wzór, który najlepiej pasuje do Twojego stylu i preferencji, a następnie ciesz się nową łazienką.

Łazienka z kamienia i drewna – z czym łączyć płytki?

Łazienka wykonana z kamienia i drewna to wybór dla tych, którzy uwielbiają naturalne materiały i chcą stworzyć przestrzeń do odpoczynku. Aranżując łazienkę, możesz wstawić do wnętrza rośliny, które podkreślą charakter pomieszczenia. Paprocie będą idealnym wyborem, ponieważ uwielbiają wilgoć i cień. Mogą rosnąć w wiszących koszach lub na parapecie okna.

Zwróć uwagę na rozwiązania z kolekcji Liberte. To idealny zestaw płytek dla osób, które cenią sobie jasne przestrzenie. Delikatne kolory kafli wpadające w białe lub beżowe tony świetnie sprawdzą się zarówno w mniejszych łazienkach, optycznie powiększając przestrzeń, jak i we wnętrzach o większym metrażu. Z czym łączyć drewniane i kamienne płytki łazienkowe Liberte? Postaw na drewniane meble łazienkowe, takie jak szafki, regały i wieszaki na ręczniki, a także drewniane ramy do luster i obrazów.

 

ARAN-Liberte-1.jpg

Kolekcja Liberte, Tubądzin

Nie bez znaczenia jest też naturalne światło, które jest najlepsze dla łazienki wykonanej z kamienia i drewna, ponieważ podkreśla naturalne piękno materiałów. Jeśli masz okno w łazience, zadbaj, aby wpadało przez nie jak najwięcej słońca. W przypadku łazienek bez okna postaw na ciepłe światło punktowe podkreślające kształt i fakturę płytek ceramicznych.

 

Łazienka z kamienia i drewna to modne rozwiązanie dla wszystkich, którym zależy na eleganckim wnętrzu. Zastosowanie płytek inspirowanych naturalnymi surowcami takie jak drewno czy kamień pozwala zaaranżować przestrzeń stworzoną do odpoczynku.

You may also like

Leave a Comment