Zobacz, czym jest i jakie wybrać drewno opałowe

by Mateusz

Planujesz zorganizowanie ogniska? A może masz w domu lub na działce rekreacyjnej kominek? W takim razie bez wątpienia przyda Ci się drewno opałowe. Zastanawiasz się, czym powinno się ono charakteryzować? Jakie drewno wybrać? Podpowiadamy!

Czym jest drewno opałowe?

Chcesz wiedzieć, czym właściwie jest drewno opałowe? Otóż jest to materiał, który składa się z losowych klocków i klinów będących poprodukcyjnym odpadem. Zazwyczaj jest on odpowiednio wysuszony, ponieważ powstaje przy produkcji m.in. drewna konstrukcyjnego. Uzyskane ścinki są suche i najczęściej nie wymagają sezonowania. Niewielka wilgotność drewna ma duże znaczenie, ponieważ wówczas szybciej zajmuje się ono płomieniami i nie trzeba często doglądać ognia. Poza tym dzięki temu, że drewno opałowe jest pocięte na klocki, nie wymaga ono specjalnej obróbki przed użyciem. Doskonale nadaje się ono jako rozpałka do kominka albo domowego pieca centralnego ogrzewania.

Jakie drewno opałowe wybrać?

Zastanawiasz się, jakie drewno opałowe wybrać? Najlepiej, aby było ono pocięte na klocki mające długość ok. 20-30 cm. Oczywiście na rozpałkę możesz użyć mniejszych ścinków, np. świerkowych lub sosnowych, ale do podtrzymywania ognia przydadzą Ci się wspomniane wcześniej klocki. Poza tym upewnij się, że ma ono niską wilgotność, gdyż od tego zależy jego wartość energetyczna. Dobrze jest wybierać drewno ekologiczne. Lepiej, aby nie zawierało ono lakierów lub innych środków chemicznych, gdyż może to zaszkodzić zarówno środowisku, jak i Tobie oraz Twojej rodzinie.

Gdzie kupić drewno na opał?

Nie wiesz, gdzie warto kupić drewno opałowe? Unikaj odpadów niewiadomego pochodzenia i postaw na zaufanych sprzedawców. Ekologiczne drewno na opał znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://woodrive.pl/pl/c/Drewno-opalowe/52. Jest to wysuszone drewno sosnowe i świerkowe pocięte na klocki o długości 20-30 cm. Co ważne, nie ma konieczności dodatkowej obróbki. Poza tym nie jest ono poddawane działaniu szkodliwych środków chemicznych, więc możesz bezpiecznie palić nim w swoim kominku. Na uwagę zasługuje również możliwość dowozu drewna pod wybrany adres. Dzięki temu nie musisz martwić się o transport, który bywa naprawdę kłopotliwy.

Jak widać, drewno opałowe to doskonały materiał do palenia w kominku. Sprawdza się ono także wtedy, gdy planujesz duże ognisko. Pamiętaj jednak, że dobre drewno na opał jest suche i ekologiczne. Unikaj materiału pokrytego lakierem i innymi chemicznymi środkami.

You may also like

Leave a Comment