Co to jest konsola i jaką pełni funkcje?

by Mateusz

Zastanawiasz się nad zakupem konsoli? A może zupełnie nie orientujesz się, czym jest i chcesz dowiedzieć się, czy będzie pasowała do Twojego wnętrza? Sprawdź, czym jest konsola i jakie są jej funkcje w mieszkaniu.

Czym wyróżnia się konsola?

Konsola jest meblem, którego początki datuje się na epokę baroku i rokoko. Konsola to stolik w kształcie półksiężyca, który może być przytwierdzany do ściany, zazwyczaj pod lustrem, lub stanowić niezależny mebel. Czasem konsole mają też kształt minimalistycznego biurka lub ławy. Mebel ten wyróżnia wąski blat i to, że nie zajmuje w mieszkaniu zbyt dużo miejsca.

Konsolę można umieścić zatem w mieszkaniu o niezbyt obszernym metrażu. Na konsoli możesz postawić elementy dekoracyjne, które wraz z fantazyjnym kształtem samej konsoli stworzą ciekawy zabieg aranżacyjny. Konsole mogą być wytwarzane z różnych materiałów – metalu, drewna czy szkła hartowanego. Interesujące modele konsoli wykonanych z drewna znajdziesz w sklepie http://furniro.pl/.

Jakie funkcje pełni konsola?

Konsola to ciekawy mebel posiadający wiele przydatnych funkcji. Stanowi nie tylko ozdobę, ale i praktyczny gadżet. Dopełni wiele pomieszczeń i będzie świetnie komponować się z otoczeniem. W salonie może być szafką pod telewizor lub inne praktyczne sprzęty. W sypialni może być natomiast toaletką, jeśli w jej pobliżu umieścisz lustro i krzesło. To nie wszystko – konsolę możesz postawić także w przedpokoju i dzięki temu zrobisz świetne pierwsze wrażenie na gościach. Postaw na niej świeczki, wazoniki z kwiatami, zdjęcia z wakacji lub inne bibeloty i potraktuj ją jako element dekoracyjny.  

Na co zwracać uwagę przy zakupie konsoli?

Szeroki wybór konsoli dostępnych na rynku sprawia, że decyzję o zakupie musisz podjąć, biorąc pod uwagę określone wcześniej kryteria. Jednym z nich jest konstrukcja konsoli. Zwróć uwagę na to, czy jest funkcjonalna i praktyczna. Dzięki na przykład dodatkowej szufladzie możesz przechowywać w niej drobne szpargały, takie jak klucze, długopisy czy – w przypadku sypialni – kosmetyki. To sprawi, że zyskasz dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Istotny przy podjęciu decyzji o odpowiedniej konsoli jest także materiał, z którego jest wykonana. Możesz wybierać spośród szklanych czy metalowych konsoli, ale nie tylko. Ponadczasowe konsole, które będą pasować do wielu pomieszczeń, wykonane są z drewna. Z powodzeniem możesz wstawić konsolę tego typu do sypialni, salonu czy przedpokoju.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przed zakupem konsoli? Na jej bezpieczeństwo. Zbyt ostre krawędzie będą niebezpieczne dla dzieci i dorosłych. Dlatego zwróć uwagę na konsole wyróżniające się zaokrąglonymi brzegami i smukłe. W ten sposób unikniesz też nieprzyjemnych uderzeń o kanty.

Dopasowanie konsoli do stylu pomieszczenia

Konsola to wyjątkowy model, który sprawdzi się w pomieszczeniach o wielu stylach. Nowoczesne wnętrza polubią minimalistyczne konsole o geometrycznych kształtach. Bardziej ozdobne konsole będą odpowiednie do pomieszczeń glamour, a klasyczne konsole możesz wprowadzić do wnętrz utrzymanych w różnych stylach. Sprawdź ofertę dostępnych konsoli i wprowadź ten wyjątkowy mebel do swojego mieszkania.

You may also like

Leave a Comment