Meble Forte duszą salonu

by Mateusz
Meble Forte duszą salonu

Salon to bez wątpienia najważniejsze pomieszczenie w każdym domu. To tutaj spotykają się domownicy, by wspólnie spędzić czas wolny, tu przyjmowani są goście. Efektownie urządzony zachwyca pięknem, tworząc wyjątkową, ciepłą i przyjazną atmosferę. Wybierając meble Forte można stworzyć miejsce magiczne, niepowtarzalne i funkcjonalne.

Salon z duszą od Forte meble

Komoda, regał, lampa, wazon – to przedmioty, które można spotkać w każdym domu. Mogą być utrzymane w tym samym stylu lub całkowicie się wykluczać, tworząc jednocześnie spójną, estetyczną całość. Sztuka użytkowa, choć często traktowana po macoszemu, zawiera w sobie niezwykłą moc, dając niezliczoną wręcz ilość możliwości stylizacyjnych. Wystarczy odrobina odwagi i kreatywności, aby stworzyć coś, co zachwyci nawet najbardziej wymagającego estetę.

Stylowa komoda, kominek i efektowna sofa Forte to połączenie, które idealnie sprawdza się w salonie. Solidne wykonanie mebli, trwałość i wytrzymałość sprawią, że będą one służyły przez długi czas, zapewniając komfort i wygodę. Kominek zapewni dodatkowe źródło ciepła, a odpowiednio zaprojektowany może ogrzać cały dom, łącząc przysłowiowe przyjemne z pożytecznym. Trzeba jednak pamiętać, że aby kominek ogrzał dom, konieczne jest wykonanie instalacji DGP (dystrybucji gorącego powietrza) lub płaszcza wodnego. Wiąże się to nie tylko z nakładem finansowym, ale koniecznością wykonania prac budowlanych, dlatego też decyzję najlepiej podjąć podczas planowania generalnego remontu. Można także zamontować klasyczny kominek, który ogrzeje wyłącznie salon.

Całość dopełni miękki, puszysty dywan lub chodniki, dzięki którym pomieszczenie stanie przytulne i ciepłe. Warto także zdecydować się na tematyczne obrazy, które ożywią i uatrakcyjnią ściany.

Optyczne powiększenie małego salonu z Forte meble

Co zrobić, aby optycznie powiększyć mały salon? Rozwiązanie jest bardzo proste – wystarczy umieścić w nim lustra i szklane powierzchnie. Efektowna witryna Forte to mebel użytkowy, który jednocześnie może służyć jako element stricte dekoracyjny. Niezwykłe efekty zapewnią także wbudowane w meble lustra lub elementy szklane – odbite od ich powierzchni światło optycznie powiększy przestrzeń, tworząc jednocześnie atmosferę niezwykłości i magii. W zależności od indywidualnego gustu można wybrać lampy stylowe, zarówno stojące, jak i ścienne, bądź zdecydować się na modele nowoczesne – oryginalne i funkcjonalne jednocześnie.

Poszczególne elementy nie muszą pochodzić z tej samej serii, warto jednak zwrócić uwagę na ich estetykę, wybierając rozwiązania, które będą ze sobą współgrać, tworząc efektowną i niepowtarzalną przestrzeń użytkową.

 Gra kolorów w salonie z Forte meble

Stwierdzenie, że aranżacja salonu musi być utrzymana w tym samym odcieniu dawno odeszło do lamusa. Ciemne meble i dodatki bardzo efektownie prezentują się na tle jasnych, pastelowych ścian, tworząc artystyczną wręcz przestrzeń, zachęcającą zarówno do wypoczynku, jak i podziwiania.

Pastelowe ściany i jasna podłoga sprawiają wrażenie, że salon jest duży i przestronny. Doskonałym uzupełnieniem aranżacji jest modułowa sofa Forte, stolik kawowy oraz miękki dywan z delikatnym wzorem. Wspomniane elementy, podobnie jak stojąca, nowoczesna lampa z mosiądzu, powinny być utrzymane w ciemniejszej tonacji, kontrastując z jasnym kolorem ścian i podłogi.

You may also like

Leave a Comment