Jak urządzić domowe biuro z meblami VOX?

by Mateusz
Jak urządzić domowe biuro z meblami VOX?

Biuro w zaciszu własnego domu to ekonomiczna alternatywa dla powierzchni wynajmowanych w mniej lub bardziej odległych budynkach. Dobrze zaaranżowane i urządzone zapewniają spokojną pracę. Dodatkowym atutem okazuje się brak bezpośredniego kontaktu ze współpracownikami, co sprzyja skupieniu i kreatywności w realizacji zawodowych planów.

Biuro na miarę potrzeb od VOX

Do niedawna praca zdalna, czyli wykonywana w domu, przeznaczona była przede wszystkim dla freelancerów. Potrzeby osób wykonujących tzw. wolny zawód nie są zbyt duże – w rzeczy samej wystarczy wygodne biurko, fotel oraz niewielka szafka na dokumenty, zakładając oczywiście, że jest to osoba, która zdecydowała się prowadzić jednoosobową firmę. Obecnie praca wykonywana online cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co więcej, jest wykorzystywana w różnych branżach. Jedynym wymogiem jest w tym przypadku wygodne i funkcjonalne pomieszczenie   biurowe. Na co zwracać uwagę urządzając domowe biuro?

Priorytetem w każdym pomieszczeniu powinien być komfort, wygoda i dobre samopoczucie. Jedną z kwestii, których nijak nie można pominąć, jest kolor ścian. Optymalnym rozwiązaniem są jasne, pastelowe odcienie. Zdecydowanie należy unikać ostrych, wyrazistych, wręcz krzykliwych kolorów, które mogą rozpraszać, zapewniając efekty odwrotne do pożądanych. Niezbędne jest także wygodne biurko, krzesło lub ergonomiczny fotel oraz miejsce na szeroko rozumianą papierologię. Wszelkiego rodzaju dokumenty projektowe, faktury czy umowy najlepiej przechowywać w opisanych segregatorach, umieszczając je w zamykanej szafie lub harmonijkowym regale VOX.

Biuro w salonie lub sypialni od VOX

Domowe biuro nie musi być duże – najważniejsze, aby spełniało swoją funkcję. Jeśli osoba prowadząca działalność lub wykonująca pracę zawodową przyjmuje klientów, w pomieszczeniu biurowym należy dodatkowo umieścić mały stolik i krzesła lub fotele. Alternatywą jest dodatkowe pomieszczenie, które będzie pełnić funkcję swego rodzaju poczekalni. Rozwiązanie to sprawdza się przede wszystkim w dużych domach, gdzie bez problemu można wygospodarować co najmniej jedno pomieszczenie na biuro.

Zdarza się jednak, że osoba wykonująca pracę zdalną mieszka w bloku, a metraż mieszkania jest mocno ograniczony. W tej sytuacji przeznaczenie pokoju na biuro oznacza znaczne obniżenie komfortu życia, dlatego też konieczne staje się znalezienie innej propozycji. Dobrym pomysłem jest wygospodarowanie miejsca do pracy w salonie lub sypialni. Trzeba jednak pamiętać, że są to pomieszczenia, z których często korzystają także inni domownicy – ich potrzeby są równie ważne i należy je w pełni respektować.

Najważniejszym meblem w kąciku biurowym jest funkcjonalne, modułowe biurko VOX, które nie tylko umożliwi realizację obowiązków zawodowych, ale także zastąpi szafę na podstawowe dokumenty.

Fotel obrotowy VOX – niezastąpiony w miejscu pracy

W biurze nie może oczywiście zabraknąć obrotowego fotela. Optymalnym rozwiązaniem są modele z regulowaną wysokością siedziska oraz odchyleniem oparcia, które bez problemu można dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika. Zakup fotela wydaje się był błahostką, rzeczywistość dowodzi jednak, że kupowanie „na oko” może okazać się dużym błędem – najlepiej skorzystać z oferty sklepu stacjonarnego, a przed finalizacją przedsięwzięcia usiąść na fotelu i sprawdzić na własnej skórze, czy jest to mebel, który spełnia oczekiwania potencjalnego użytkownika. Bądź co bądź, fotel osoba pracująca będzie w nim spędzać co najmniej kilka godzin dziennie. Szczególnie ważne jest siedzisko – nie powinno być ono ani zbyt miękkie, ani bardzo głębokie, gdyż może to spowodować dyskomfort w postaci dolegliwości bólowych karku i pleców lub zmęczenie oraz złe samopoczucie.

You may also like

Leave a Comment