Jak dobrać klamkę drzwi wejściowych?

by Mateusz

Klamka do drzwi wejściowych to pierwszy element, z którym mają styczność osoby odwiedzające Twoją posesję. Warto więc zadbać o dobre pierwsze wrażenie. Obecnie dostępnych jest wiele różnorodnych modeli klamek do drzwi zewnętrznych. Na co zwrócić uwagę wybierając klamkę. Co jest ważne przy wyborze? Z jakiego materiału klamki są najbardziej wytrzymałe? Czym powinny wyróżniać się klamki antywłamaniowe? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz w naszym najnowszym artykule!

Jakie są rodzaje klamek do drzwi wejściowych?

To pytanie często zadawane jest przez właścicieli domów. Istnieje wiele klamek zewnętrznych. Różnią się kształtem i rozmiarem, ale najczęściej spotykane to gałka, klamki z krótką i długą rączką oraz klamki z zamkami elektronicznymi. Każdy z tych rodzajów ma własne zalety i wady, z tego względu warto dobrze przemyśleć wybór klamki przed zakupem.

Gałka do drzwi zewnętrznych ma okrągły kształt. Przy jej zakupie warto zwrócić szczególną uwagę na jej wielkość. Gałka powinna dobrze leżeć dłoni, jej chwyt powinien być mocny i stabilny. Najczęstszym błędem jest kupowanie zbyt dużych gałek, które są nieporęczne, a otwieranie drzwi przy ich pomocy jest utrudnione. Przed zakupem dobrze jest udać się do sklepu i przetestować kilka gałek, żeby sprawdzić, jak leżą w dłoni.

Klamki to prawdopodobnie najbardziej popularny sposób otwierania drzwi. Kształtem przypominają literę L. Są one bardzo wygodne w użytkowaniu i posiadają prosty mechanizm, który pozwala na otworzenie drzwi po naciśnięciu na klamkę. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na długość uchwytu. Na rynku możemy spotkać modele z krótszą rączką, natomiast w codziennym użytkowaniu zdecydowanie lepiej sprawdzą się modele z dłuższą wersją, która przez wiele osób jest uważana za wygodniejszą.

Od kilku lat coraz większą popularnością cieszą się klamki z zamkiem elektronicznym. Początkowo były używane głównie w biurach lub w innych pomieszczeniach o ograniczonym dostępie, natomiast coraz częściej spotkamy je również w prywatnych posesjach. Ich mechanizm połączony jest z komputerem i umożliwia wejście do budynku tylko przy podaniu poprawnego kodu. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ nie musimy się wówczas martwić o zgubienie kluczy.

Z jakich materiałów wykonane są klamki zewnętrzne?

Wybierając klamkę, można czuć się przytłoczonym ilością dostępnych ofert. Klamka do drzwi wejściowych zewnętrznych zazwyczaj kupowana jest z myślą o używaniu jej przez lata, z tego względu warto dobrze przemyśleć decyzję. Istnieje wiele czynników, na które należy zwrócić uwagę.

Ponieważ klamki do drzwi wejściowych narażone są na działanie różnorodnych czynników atmosferycznych materiały, z których są wykonane, powinny być bardzo mocne. Najczęściej możemy spotkać klamki wykonane z aluminium, mosiądzu i stali.

Aluminium to lekki, odporny na korozję i mocny metal. Jest używane w różnych zastosowaniach, w tym w lotnictwie, motoryzacji, budownictwie, elektronice i wielu innych gałęziach przemysłu. Jest szeroko stosowane jako alternatywa dla stali, miedzi i innych metali. Aluminium jest zwykle używane jako stopy z innymi metalami, takimi jak miedź czy magnez. Natomiast może być również używane jako czysty metal. Metal ten można łatwo formować w różne kształty i formy, nie tracąc przy tym jego wytrzymałości i trwałości. Jest również odporny na korozję, co czyni go idealnym materiałem do zastosowania w produktach wystawionych na działanie warunków atmosferycznych.

Mosiądz to stop miedzi z cynkiem, który jest używany w różnych zastosowaniach, w tym w hydraulice i budownictwie. Jest to stop o doskonałej odporności na korozję, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytku na zewnątrz. Stop ten wykorzystywany jest do produkcji szerokiej gamy produktów. Posiada szereg właściwości, które sprawiają, że jest idealnym materiałem do zastosowania w wielu różnych gałęziach przemysłu. Mosiądz jest wysoce odporny na korozję, dzięki czemu jest tak trwały. Mosiężne klamki często wybierane są przez osoby, którym zależy na tradycyjnym i nieco postarzanym wyglądzie, natomiast świetnie sprawdzą się również w nowoczesnych pomieszczeniach.

Stal nierdzewna jest popularnym materiałem, ponieważ jest wytrzymała i odporna na korozję. Jest to prawdopodobnie najczęściej wybierany materiał na klamki do drzwi wejściowych. Stal nierdzewna ma wiele innych wspaniałych cech, takich jak kolor i trwałość. Stal nierdzewna jest popularnym materiałem ze względu na bardzo dobry stosunek ceny do właściwości, jakie oferują.

Klamka drzwi wejściowych z PVC to świetna opcja dla właścicieli domów, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze. PVC to popularny materiał do projektowania i tworzenia różnorodnych rzeczy. Jest trwały i wszechstronny, co sprawia, że jest dobrym wyborem na klamki do drzwi lub okien. Uchwyty z PVC są dostępne w różnych wzorach i kolorach, dzięki czemu możesz znaleźć ten, który najlepiej pasuje do Twojego stylu.

Szyld w klamce do drzwi

Istnieje wiele sposobów na ochronę domu przed włamywaczami. Jednym z nich jest antywłamaniowa klamka do drzwi wejściowych zewnętrznych. Jeśli chcesz zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa w swoim domu, podczas zakupu klamki antywłamaniowej zwróć uwagę na jej klasę. Powinna się ona znajdować w klasie 3 lub wyższej. Tego typu klamki są dodatkowo wyposażone w ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak np. wiercenie i odkręcanie wkładki. Dodatkowo zostały zastosowane w nich ukryte śruby montażowe, które uniemożliwiają odkręcenie klamki. Są to bardzo ważne cechy, na które warto zwrócić uwagę, wybierając klamkę do drzwi zewnętrznych.

Partnerem artykułu jest fernand.pl

You may also like

Leave a Comment