Kuchnia w stylu nowoczesnym – jakie urządzenia AGD warto kupić?

by Mateusz

Urządzenie dość specyficznego pomieszczenia, jakim jest kuchnia, wymaga zwrócenia uwagi na szereg ważnych kwestii. Mowa tutaj nie tylko o kolorze ścian i materiale wykończenia podłogi, ale też o montowanych sprzętach. Muszą one z jednej strony okazać się w pełni funkcjonalne, a z drugiej pasować na wystroju. Jak to zrobić?

Pomocna będzie szeroka oferta rynkowa, w której znaleźć można dosłownie wszystko. Warto pamiętać, że styl nowoczesny wyróżnia się w głównej mierze minimalistyczną formą i oszczędnym doborem kolorów. Nie ma tu miejsca na wyraziste odcienie, czy też niecodzienne, kontrastowe łączenia, które łatwo mogą zaburzyć całą aranżację.

Lodówka do kuchni w stylu nowoczesnym

Kompletowanie sprzętów AGD najlepiej zacząć od tych największych. W tym przypadku będzie to oczywiście lodówka. Już na wstępie trzeba wskazać na dwa rozwiązania – mowa tutaj o modelach wolnostojących, a także do zabudowy. Który z nich wybrać, by zapewnić sobie łatwiejszą stylizację pomieszczenia?

Lodówki do zabudowy możesz w łatwy sposób „schować”, dzięki czemu zyskasz pewność, że nie wpłyną negatywnie na wystrój. Samą zabudowę z łatwością dobierzesz do koloru i stylu mebli, co sprawi, że całość okaże się po prostu spójna. Oczywiście problem polega na tym, że takiej lodówki nie przeniesiesz. Wymaga to bowiem demontażu całej zabudowy. Warto wziąć to pod uwagę podczas podejmowania ostatecznej decyzji.

Takich problemów nie stwarzają lodówki wolnostojące, choć w ich przypadku musisz zwrócić uwagę na wygląd obudowy. Wszystko po to, aby była ona zgodna z przyjętą koncepcją. Na szczęście na rynku oferowane są urządzenia mocno zróżnicowane pod względem designu. Producenci przygotowują zarówno modele standardowe, jak i nowoczesne, czy też retro. Wystarczy tylko poszukać.

Oczywiście sam wygląd to nie wszystko. Pamiętaj, że taki sprzęt powinien być również w pełni funkcjonalny, żeby spełniał kryteria użytkowe. Gdy już więc określić, jaki styl Cię interesuje oraz która kategoria, zwróć uwagę na kluczowe funkcje i parametry techniczne, takie jak chociażby pojemność oraz klasa energetyczna.

Jakiej firmy lodówka do kuchni w stylu nowoczesnym?

W sytuacji, gdy przygotowujesz aranżację opartą na minimalistycznej kolorystyce, pozbawionej wyrazistych, mocno rzucających się w oczy odcieni, warto sprawdzić ofertę firmy Samsung. Dlaczego? Ponieważ znajduje się w niej wiele lodówek świetnie pasujących do tego opisu. To zarówno modele srebrne, jak i czarne oraz białe. Prezentują się bardzo elegancko i, no właśnie, nowocześnie.

Do tego dochodzi spore zróżnicowanie pod względem technicznym. Lodówki Samsung cieszą się sporą popularnością ze względu na wysoką solidność wykonania oraz implementację wielu przydatnych rozwiązań. Spośród nich wymienić trzeba między innymi kostkarki, dystrybutory wody czy też funkcje inteligentne.

Jeśli interesują Cię lodówki Samsung w stylu nowoczesnym, zwróć uwagę na oferty najważniejszych sklepów internetowych. Znajdziesz je na tej stronie: https://www.skapiec.pl/cat/308/1.10.

Ekspres do kawy do kuchni w stylu nowoczesnym

W omawianym pomieszczeniu nie może zabraknąć również ekspresu do kawy. Zarówno z powodu jego wyglądu, jak i funkcjonalności. W tym miejscu warto wyróżnić zwłaszcza modele automatyczne, które zapewniają bardzo wygodną obsługę. Zazwyczaj wystarczy jeden przycisk, by rozpocząć parzenie swojej ulubionej kawy – latte, espresso, americano etc. Wszystko za sprawą wbudowanych programów, dostępnych z poziomu panelu sterowania.

Automatyczne ekspresy do kawy są cenione też za nowoczesny wygląd. Tym bardziej że występują w wielu ciekawych odmianach. Ich obudowy potrafią pełnić funkcję prawdziwych ozdób, świetnie pasujących do gustownych, nowoczesnych blatów, frontów szafek czy podłogi. Pozostaje więc tylko wybrać najlepszy model, spełniający wszystkie wspomniane kryteria.

Jaki blender kielichowy do kuchni w stylu nowoczesnym?

Skoro wybraliśmy już lodówkę oraz ekspres, warto skupić się również na innych, nieco mniejszych sprzętach. Na przykład takich jak blendery kielichowe, które zdecydowanie ułatwiają przygotowywanie różnego rodzaju napojów, zup czy też sosów. Co ważne, są wręcz banalne w obsłudze, zapewniają jednocześnie dostęp do mechanizmów regulacji oraz funkcji dodatkowych.

Oczywiście pod warunkiem, że postawisz na właściwy model. Na szczęście oferta rynkowa jest bardzo szeroka, dlatego nie powinno stanowić to problemu. Także pod względem designu obudowy. Do kuchni urządzonej w stylu nowoczesnym świetnie pasują zwłaszcza modele wyróżniające się minimalistycznymi obudowami, na przykład w kolorze srebrnym bądź czarnym. Bez zbędnych, kolorowych dodatków, które mogłyby zaburzyć cały efekt.

Podobnie jak w przypadku lodówek i ekspresów do kawy, nie zapominaj o parametrach technicznych. To dzięki nim zakupisz urządzenie o wygodnej obsłudze oraz pełnych możliwościach. Z tego powodu warto skorzystaj z oferty wielu sklepów internetowych. Ich katalogi produktowe znajdziesz na stronie Skąpiec: https://www.skapiec.pl/cat/352-blendery.html.

You may also like

Leave a Comment