Trawnik, boisko, balkon

by Mateusz

Osoby, które chcą się pochwalić pięknym trawnikiem przed domem lub na tarasie, mają do wyboru nie tylko naturalną trawę, ale również jej sztuczne odpowiedniki, które występują w wielu odsłonach. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą poznać najpopularniejsze rodzaje trawy i dowiedzieć się jednocześnie, gdzie najlepiej się ona sprawdzi.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje sztucznej trawy?

Sztuczna trawa z rolki najczęściej występuje w postaci syntetycznej nawierzchni, która składa się z dwóch kluczowych elementów. Pierwszym z nich jest oczywiście podkład, który zazwyczaj wykonany jest z bardzo elastycznego materiału. Mocny podkład jest specjalnie perforowany, dzięki czemu można liczyć na doskonałą przepuszczalność wilgoci. Drugim elementem są z kolei same włókna, które są mocno przytwierdzone do opisanego wcześniej podłoża. Na półkach sklepowych dostępna są dwa główne rodzaje sztucznej trawy z rolek. Pierwsza z nich wykorzystuje włókna monofilowe, a druga oparta jest na włóknach fibrylowanych. W tym pierwszym przypadku splot składa się jedynie z pojedynczych pasemek, które mogą mieć nawet po kilkanaście włókien. Jeżeli chodzi o włókna fibrylowane, to wówczas sztuczna trawa przyjmuje postać ponacinanej i skręconej taśmy. Większość producentów włókna wykonuje z polietylenu albo wytrzymałego polipropylenu.


Jakie zastosowanie?

Sztuczna trawa ogrodowa może być podzielona również ze względu na jej przeznaczenie. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście trawy krajobrazowe, które przeznaczone są przede wszystkim do zainstalowania w ogródkach na tarasach i balkonach. Trawa krajobrazowa jest bardzo gęsta i miła w dotyku, a co najważniejsze do złudzenia przypomina naturalną trawę. Dużym zainteresowaniem cieszy się także trawa boiskowa, która jak sama nazwa wskazuje przeznaczona jest głównie do różnego typu obiektów sportowych. Sztuczna trawa boiskowa może pochwalić się bardzo wysoką sprężystością i niesamowitą wytrzymałością włókien, dzięki czemu ładnie prezentować będzie się nawet przy częstym eksploatowaniu. Wielu producentów oferuje również specjalne sztuczne trawy do placów zabaw dla małych dzieci.


Jaka sztuczna trawa z rolki na taras i balkon?

Sztuczna trawa w dzisiejszych czasach stanowi najpopularniejszą alternatywę dla popularnych desek tarasowych i płytek. Założenie trawnika doskonale sprawdzi się przede wszystkim w nowoczesnych apartamentach. Syntetyczna trawa pasować będzie do rustykalnych tarasów i balkonów prowansalskich. Dzięki sztucznej trawie można umiejętnie ukryć nieestetyczne wyglądające gumolity albo zniszczone płytki tarasowe. Zewnętrzna sztuczna trawa koniecznie musi charakteryzować się dużą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne i promienie słoneczne.


Jakie największe zalety?

Sztuczna trawa wbrew nazwie wygląda bardzo naturalnie i co najważniejsze jest łatwa w montażu. Do największych zalet można zaliczyć dobrą przepuszczalność wody, dzięki czemu można raz na zawsze zapomnieć o kałużach. Do wyboru jest bardzo szeroka paleta kolorów i wzorów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Opisując największe zalety warto wspomnieć również o przystępnej cenie. Jest do doskonały wybór dla osób, które nie chcą marnować cennego czasu na pielęgnowanie trawnika.

You may also like

Leave a Comment